Nie umawiaj się z podróżniczką (Polish) - Love the Search
travel, traveler, traveller, flight, women, solo, along, backpacker, backpacking, trip, tour, itinerary, tips, blog, girls, love, inspiration, cheap, budget, free, volunteering, couchsurfing, housesitting, petsitting, teaching, yoga, surf, art, mandala, maps, world, globe, asia, latin, america, bus, train
126
post-template-default,single,single-post,postid-126,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive

31 Jan Nie umawiaj się z podróżniczką (Polish)

Jej rozwichrzone, nieuczesane włosy nieustannie rozjaśnia słońce. Jej skóra nie jest już tak nieskazitelna i blada jak niegdyś. Nie chodzi tu o muśnięcia słońcem. Raczej widać na niej niezliczone ślady po opaleniźnie, ran, gdzieniegdzie ma siniaki, czasem pogryzienia tu i tam. Lecz każda z tych skaz ma coś ciekawego do powiedzenia.

Nie umawiaj się z podróżniczką. Ciężko ją zadowolić. Tradycyjna randka w kinie czy restauracji tylko pozbawi ją soków witalnych. Jej dusza błagalnie szuka nowych wrażeń. Nie zachwycisz ją swym wylansowanym autem ani szpanerskim zegarkiem. Ona prędzej będzie się wspinach po skałach lub skoczy ze spadochronem, niż posłucha twych bajeranckich opowieści na ten temat.
Nie umawiaj się z podróżniczką, bo za każdym razem podczas promocji linii lotniczych będzie ci wiercić dziurę w brzuchu by zarezerwować przelot. Zapomnij, że pójdzie z tobą na balangę do Republiq. Nigdy też nie zmarnuje stówy na wejście do Avicii, bo wie, że cena za jeden weekend imprezowania, to cena czegoś o wiele bardziej ekscytującego.
Dziewczyna, która podróżuje prawdopodobnie nie potrafi utrzymać stałej pracy. W najlepszym wypadku dzień i noc marzy o tym, by ją rzucić. Nie chce tyrać po to, by realizować cudze sny. Ma swoje własne marzenia i wciąż je realizuje. Jest wolnym strzelcem. Zarabia na projektowaniu, fotografowaniu lub na czymś, co wymaga kreatywności i wyobraźni. Nie marnuj jej czasu opowiadając jej z żalem o swej nudnej pracy.
Nie umawiaj się z podróżniczką. Możliwe, że zmarnowała swój dyplom i wciąż zmienia zawody. Dziś jest instruktorką nurkowania lub trenerką jogi. Nie wie, kiedy pojawi się jej wypłata. Za to nie pracuje każdego dnia jak robot, lecz wychodzi i bierze to, co życie ma do zaoferowania wyzywając cię na pojedynek, bo chce byś postępował tak samo.
Nie umawiaj się z podróżniczką, bo jej los, to żyć w niepewności. Nie ma planów, ani stałego adresu. Idzie za ciosem, za głosem serca. Podąża za tym, co jej w duszy gra.
Nie nosi zegarka. Jej dniem rządzą blask księżyca i promienie słońca. Gdy fale wzywają, wszystko nagle zamiera – zapomina o całym świecie. Choć wie doskonale, że życie nie kręci się wokół surfingu.
Nie umawiaj się z podróżniczką, bo mówi to, co myśli. Nie będzie chciała podlizać się ani twoim rodzicom, ani przyjaciołom. Wie, czym jest szacunek, ale nie boi się polemiki na tematy światowe czy też dotyczące społecznej odpowiedzialności.
Ona nigdy nie będzie cię potrzebować. Umie postawić namiot i wylizać swoje rany bez twojej pomocy. Potrafi dobrze gotować i nie potrzebuje, byś płacił jej za posiłki. Jest zbyt niezależna, by troszczyć się o to, czy udasz się z nią w podróż czy też nie. Odprawi się bez ciebie, gdy tylko wylądujecie u celu. Jest cholernie zapracowana żyjąc teraźniejszością. Zagaduje nieznajomych i z nimi dyskutuje. Z  pewnością spotka na całym świecie wielu niesamowitych, podobnych  do niej ludzi, którzy podzielą się z nią swoimi pasjami i marzeniami. Z tobą będzie się tylko nudzić.
Także pamiętaj – nigdy nie umawiaj się z podróżniczką, chyba że potrafisz dotrzymać jej kroku. A jeśli w nieszczęśliwym zbiegu okoliczności zakochasz się w niej, nie śmiej jej zatrzymać przy sobie. Pozwól jej odejść.
Special thanks to Katarzyna Pilarsyzk for translating the article into Polish 

No Comments

Post A Comment